דלג לתוכן העמוד
קטגוריה
נקודות עניין ואטרקציות
טלפון סלולרי
נגישות
לא נגיש לבעלי מוגבלויות
זמני פעילות

ימי שישי בשעות: 8:00-14:00

סיורים יתקיימו בשעות 10:00, 12:00

לוגו בין השיטין

הפעילות תחודש בחודש ספטמבר 2020

חוות בין השיטין מזמינה אתכם לטעום חקלאות: בואו להתנסות מעשית בעולם שלנו - חקלאי הערבה סיור בו תוכלו להכיר מקרוב את מגוון הגידולים, לחוות את עבודת החקלאות דרך הידיים ולטעום את הירקות הנקטפים מהשיח ישר אליכם לצלחת.

קצת עלינו : עמותת בין השיטין הוקמה בשנת 2009, שנת ה-50 להתיישבות בערבה, על ידי בני הדור השני בערבה. חזון העמותה הוא “להיות ארגון מוביל בתהליך פיתוחה וחיזוקה של ההתיישבות בערבה התיכונה באמצעות פיתוח והפעלת תכניות חינוכיות- ציוניות לצעירים בערבה"

 

חוות בין השיטין הוקמה ע"י עמותת "בין השיטין" במושב חצבה, בשנת 2017, החווה פרוסה על שטח של 7 דונם, מיקומה נושק לשדות חקלאי מושב חצבה. החווה מתאפיינת בגידולים רבים ומגוונים המגודלים באמצעות הידע והטכנולוגיות הייחודיות לערבה. החווה הוקמה ועוצבה תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים אשר ישלימו לאורחינו את חוויית הביקור המושלמת בשדה חקלאי מרהיב ואמיתי. 

מטרת החווה: להנגיש לחברה הישראלית את חקלאות  הערבה , ייחודיותה הינה בכך שלראשונה יוכלו המבקרים לחוש ולהתנסות בעמל הכפיים ובעבודה החקלאית שעליהם מושתתים החיים בערבה. למבקרינו מובטחת חוויה של צבעים בוהקים בעיניים, התנסות פיזית וטעמים ערבים לחך תוך נשימה של אויר ציונות מרענן.

סל המוצרים שיצרנו יחד עם שותפינו לדרך:

  • עבודה חקלאית מן השורה: שבה יהיו המבקרים חקלאים ליום אחד ויתנסו בעבודות השדה השונות, כגון: קטיף, הכנות לשתילה, שתילה, הדלייה, סידור טפטפות, אריזת התוצרת ופעולות רבות נוספות המצריכות ידיים עובדות וחרוצות.
  • סדנאות בישול מדברי: המבקרים יקטפו את התוצרת ממנה יבשלו, בתוספת יבול הערבה העשיר, ניתן להתאים את סדנת הבישול לאופי הקבוצה ומטרת המפגש.
  • ארוחת שף טרייה ומרעננת
  • "אותנטיפיתה" – סדנת אפיית פיתות עם לאבנה וירקות חתוכים ישר מהשיח, כמו שרק החקלאים אוכלים.
  • הכר את החקלאי - שיחה מרתקת בנושאי חקלאות, חידושים טכנולוגיים ויזמות בערבה מפי חקלאי מקומי ומומחים.
  • הרצאות מקצועיות - בתחומים שונים.

* החווה ממוקמת בשדות מושב חצבה.
** לבעלי צרכים מיוחדים: הנגישות בחווה אינה מלאה, יש אפשרויות נגישות, התקשרו והסבירו את הצרכים ונבדוק יחד האם מתאים

שישי חקלאי – חוויה משפחתית בערבה – כרטיס משולב>>

נשמח לראותכם - מומלץ לתאם מראש. 

בקשה לתיאום הגעה - אטרקציות