(כתב: מטמון עדי, חקלאי תיירן ומורה דרך, הגר בעין יהב)
מה במסלול: מצד ובו שרידים משמונה תקופות לאורך ההיסטוריה, גבעה שולחנית ודיונות ורדרדות
הערה: הטיול מתאים לכל המשפחה
דרגת קושי - קלה
עיר אובות

את הסיור נתחיל כקילומטר מערבית לצומת עין חצבה, אשר נמצא רבע שעה דרומית לצומת הערבה על כביש 90.  בהגיענו לצומת עין חצבה נפנה מערבה על כביש 227 ולאחר כקילומטר נפנה בדרך עפר דרומה ונחנה.  מהחניה נצא לסיור רגלי של כשעה לכיוון מערב אל גבעת חצבה, היא גבעת שולחן הבנויה מאבן חול , שמעליה שכבה קשה יותר של תלכיד נחלים. נעפיל בחלקה המערבי של הגבעה לאורך השביל המסומן עד ראש הגבעה,  לתצפית מרהיבה על הערבה, מושב חצבה, עיר אובות, עין חצבה והרי אדום שבירדן.  
נרד מהגבעה בחלקה הצפון מערבי, אל דיונה ורדרדה, בה נשתעשע תוך כדי ירידה בקפיצות וגלגולים.   

נחזור אל הרכבים ונמשיך לאתר עיר אובות הנמצא מזרחית אלנו כקילומטר. באתר שירותים ומים זורמים נעצור לארוחת בוקר. לאחר מנוחה נצא לסיור של כשעה באתר הארכיאולוגי, שייקח אותנו אחורנית אל המאה העשירית לפני הספירה, אל שלטונו של המלך שלמה, כאן הייתה מצודת גבול של הממלכה המאוחדת, ולאחריה עוד שתי מצודות יהודיות מהמאות 9 ו 6 לפני הספירה. שתי המצודות הנוספות שהתגלו כאן הן נבטית ולאחריה רומית-ביזנטית. המקום זוהה כתמר המקראית ומצוין במפת מדבא שבירדן.  את השם עיר אובות נתן למקום המתיישב החדש שלה משנות השישים העונה לשם שמחה פרלמוטר, שהקים כאן ישוב קטן. באתר ניתן לראות שרידי בית מרחץ רומי, שער מצודה ישראלי, בית ארבע מרחבים האופייני לתקופה הישראלית ואפילו מקדש אדומי פתוח, ששימש את עוברי הדרך מאדום.  את עץ השיזף הקדום ניתן לראות למרחוק והוא סמל המעיין לימים ימימה, גילו מאורך בכ- 300 שנה. שוקת בטון בתחתית הגבעה שמשה את משטרת הרוכבים הבריטית, שכאן היה בסיסה בערבה.חוות התנינים קרוקולוקו

מתמר המקראית ניסע לחוות התנינים קרוקולוקו בה גדלים 2000 תניני יאור, נלמד על זוחל מעניין זה  וננסה להבין מה הוא עושה כאן. הביקור נמשך כשעה וכרוך בתשלום.

מחוות התנינים נסע לטיול של שעתיים, לאורך דרך השלום, מזרחה, לצומת עין חצבה ונמשיך למושב עידן, לפני הכניסה למושב נפנה דרומה ושוב מזרחה דרך בתי האריזה ואל חלקו המזרחי של המושב אל דרך החווארים. נסע לאורך דרך יפה העוברת  בנוף ירחי מתצורת הלשון, ובלשון העם נקרא בטעות חוואר.  נעצור בתצפית על נחל הערבה, הזורם צפונה אל ים המלח, הרי אדום ומאגר עידן.  נחזור דרומה לכיוון מושב חצבה לאורך דרך השלום, על שם השלום בין ממלכת ירדן לישראל, נעצור לתצפית נוספת על מאגר דופן הוא מאגר חצבה, נמשיך דרומה לכיוון מושב עין יהב ולאחר שבעה קילומטר נפנה מזרחה, נחצה את נחל הערבה  ונעפיל לגבעת חופרה לתצפית פנוראמית על הרי אדום ופונון שירדן: ושטחי החקלאות של מושב עין יהב, המונים כ 6500 דונם  של פלפלים מלונים עגבניות חצילים ותמרים. 

את הטיול נסיים במושב עין יהב, לביקור באחד מבתי הגידול ובית אריזה ולקנח בגלידת יוגורט וקפה מתוצרת עצמית.