נחל ברקתחילת המסלול: כביש 40 - מצידו המזרחי - ירידה בדרך עפר כ-15.5 ק"מ מצפון לצומת ציחור. בד"כ במקום שלט המפנה להר כיפה. ניכנס לדרך עפר שמתאימה לכל סוגי כלי הרכב (אחרי שיטפונות הדרך יכולה להיחסם – יש לברר עם פקחי הרשות באזור או בתחנת המידע) ניסע לאורך הדרך כ-8.5 ק"מ על סימון שבילים כחול עד לצומת שבילים שפונה צפונה בסימון ירוק. נפנה שם ונסע עוד כ-1.5 ק"מ בכיוון צפון עד לנקודת התצפית (בזהירות מקו המצוק!)

סיום המסלול: על דרך עפר בנחל ברק, כ-8-9 ק"מ מערבית לכביש הערבה (כביש 90) לצד אבן ק"מ 115. בד"כ יש במקום שלט כתום המפנה לנחל ברק.
הכניסה לנחל כ-7 ק"מ צפונית לצומת הכניסה למושב פארן.

אורך המסלול: 9 ק"מ מסלול שאינו מסומן. הקניון מסומן בכחול, מפת שבילים של הר הנגב מזרח.

זמן:  8 שעות
 
רמת קושי: בינונית ומעלה. (מטיבי לכת)
 
טווח גילאים: מעל גיל 12
 
עונה: כל השנה. לאחר שטפון הגבים בקניון יהיו מלאים במים.
 
ציוד: בסיסי + 2 ליטר מים לאדם

הערות:

  • אם אין מספיק זמן, ניתן להחליט במקום על ויתור הירידה בקניון ועקיפתו. חוסך לקבוצה ממוצעת כשעה וחצי.
  • הסולמות והחבלים מותקנים במקום.
  • אין להיכנס לקניון כאשר יש חשש לשיטפונות, או בשעות אחר הצהריים המאוחרות, מחשש כניסה לשעות החשכה.

מהר כיפה נלך לאורך המצוק שמעל נחל עשוש, ונצפה בתצפית מרהיבה על בקעת נחל עשוש, הרי המישר ושטחי הנגב הבראשיתיים. מהתצפית המסומנת במפה הולכים בשביל לכיוון צפון מזרח (המסלול לא מסומן!) כ- 2.1 ק"מ יורדים בערוץ מזרחה לאחד מיובליו של נחל רעים, כאשר בדרך נראה תופעות גיאולוגיות מעניינות. ממשיכים בערוץ הנחל מזרחה עוד כקילומטר עד לערוץ הראשי של נחל רעים ואז נעלה דרומה במעלה נחל רעים עד לגב ולמפל נחל רעים (נקווה שנמצא מים) נפגוש את השרך "שערות שולמית" המאפיין אזורים לחים. את הגב נקיף בשביל ממערב ונעלה לדרך העפר המסומנת בכחול. איתה נחצה את רמת ברק מזרחה לתצפית מרשימה על אזור הפארן. מהתצפית נמשיך עם דרך העפר עוד כקילומטר מזרחה עד צומת דרכים עם דרך עפר בסימון אדום. ואחרי 1.3 ק"מ נוספים דרומה נגיע למפגש הערוץ עם נחל ברק, משם נרד בשביל עם סימון שבילים ירוק, שמתחלף אח"כ לכחול. אם לא מעונינים לרדת בקניון ניתן לעקוף אותו ישירות לתחתית הערוץ, בסימון שבילים כחול לעבר הקניון העמוק של נחל ברק מן הגדה הדרומית.
בקניון נעזר בסולמות והחבלים המותקנים במקום ואולי נצליח לצפות בבע"ח וצמחיה המנצלים את תנאי הלחות והקרירות. 
אחרי הירידה נמשיך עוד כ-3 ק"מ מזרחה לאורך דרך העפר עד לנקודת החניה בנחל ברק.