ציר מעלה עקרבים- צברים שאינם דוקרים ועקרבים שאינם עוקצים 

מה במסלול: חוות צברים "אורלי", תצפית למכתש חתירה (המכתש הגדול), ציר מעלה עקרבים, תצפית למכתש חצרה (המכתש הקטן), נחל גוב מעגלי, עין צין, סיור חקלאי ולינה במושבי הערבה התיכונה.

מפת המסלול (להתמצאות בלבד): ציר מעלה עקרבים 

נתחיל את טיולנו בצומת ירוחם דימונה. כביש מס' 25 וכביש מס' 204. נפנה לכיוון ירוחם ולאחר כ- 5 ק"מ נגיע לחוות צברים "אורלי" (1). במקום מגדלים צברים למאכל מסוגים שונים ומגוונים. מומלץ וטעים לבקר.

מחוות "אורלי" נחזור לכביש וניסע דרומה לכוון העיירה ירוחם. נחצה את העיירה לאורך הכביש הראשי, כביש 252 לכוון מזרח עד שלט "תצפית הר אבנון". נפנה צפון מזרחה בדרך העפר מרחק של כ- 2 ק"מ ונגיע לתצפית מרשימה על כל נופי מכתש חתירה (2). 
ממצפור הר אבנון נחזור לכביש 252 ונרד איתו לתוך המכתש. 
נחצה את המכתש לכל אורכו, מרחק נסיעה של כ- 7 ק"מ. נגיע לאתר החולות הצבעוניים הנמצא מצפון לכביש (3). שם נמלא בקבוקים בחול צבעוני. נמשיך בנסיעה על כביש 225לכוון מזרח עד שנצא ממכתש חתירה.

נעלה על כביש מס' 206 וניסע עליו לכוון צפון כ- 3 ק"מ, עד לצומת כביש "מעלה עקרבים", כביש מס' 227 (4). 
נפנה מזרחה ונתחיל לנסוע בכביש מעלה עקרבים.
לאחר כ- 12 ק"מ נגיע לצומת "מצפה המכתש" (5). משם ניסע עם הדרך צפונה כ- 1000 מטרים עד מגרש החנייה. ממקום החניה נמשיך בהליכה רגלית לכוון צפון מזרח למרחק של כ- 1000 מטרים. נגיע לתצפית יפה ומיוחדת על מכתש חצרה, שכולו פרוש תחתינו (6). שימו לב - תהום מתחתיכם.

לאחר שנסייים את התצפית נחזור בדרך שבה באנו עד לצומת עם כביש מעלה עקרבים. בכביש זה נמשיך לנסוע דרום מזרחה. 
הכביש צר ומפותל, עטור נופים מרהיבים שבהם הטבע ממש נוגע בחלון המכונית שלנו.

לאחר נסיעה של כ- 7 ק"מ נגיע לשלט "נחל גוב מעגלי". נחנה שם. נרד בסימון שבילים כחול הפונה לכוון צפון מערב לתוך נחל גוב (7). במפגש שבילים ירוק ושחור (8) נטפס עם השביל השחור מערבה. במפגש שבילים שחור וירוק (9) נתחיל לרדת בשביל המסומן ירוק אל הנקיק העמוק של נחל גוב. נרד עד סופו בסולמות ובחבלים. (בחורף הירידה בהתאם לכללים הכתובים בדף מבוא). נמשיך את הליכתנו בשביל המסומן ירוק עד שנפגוש שוב את השביל המסומן כחול (10). נטפס חזרה בדרך שבה הגענו, עד הרכב שלנו. משך הטיול כ- 3 שעות.

נסיים את היום הארוך הזה, עייפים אך מרוצים, בסיור חקלאי ובאירוח כפרי באחד ממושבי הערבה.